You are using an outdated browser. For a faster, safer browsing experience, upgrade for free today.

Hakkı GÜNGÖR

Başkan Yardımcısı


Hakkında
1947 Kastamonu doğumludur. Ankara Üniversitesi Dil Tarih Coğrafya Fakültesi mezunudur. 1976 yılında Kastamonu Halk Eğitim Başkanı olarak başladığı göreve başlamış, 1986 yılında yapılan kanun değişikliği ile İl Milli Eğitim Müdür Yardımcılığı görevine getirilmiş, 1992 yılında kadar da kesintisiz olarak bu görevi sürdürmüştür. 1992 yılında Ankara Milli Eğitim Müdür Yardımcılığı'na daha sonra da Ocak 1994 yılında Ankara Milli Eğitim Müdürlüğü görevine atanmıştır.

Görevde bulunduğu süre zarfında bir çok sosyal-kültürel faaliyette görev almış, başkanlık görevleri yürütmüştür. 10 yıl süreyle yürüttüğü Halk Eğitim Başkanlığı görevinin yanı sıra, 4 yıl boyunca Türk Deniz Kuvvetlerini Güçlendirme Vakfı Başkanlığı, 2 yıl boyunca Kastamonu Spor Başkanlığı, 5 yıl boyunca Milli Eğitim Mensupları S.S.T Koop. Başkanlığı, 10 yıl boyunca Kızılay İl Başkanlığı gibi görevleri başarı ile yürütmüştür. Ankara'daki çalışmaları arasında başlattığı ve halen sürdürülmekte olan "Milli Eğitime Katkı Projesi" ayrı bir yer tutar. Bu proje ile 1994-1995 yılında toplanan katkılarla 1150 sözleşmeli personel geçici olarak istihdam edilerek Ankara'daki tüm okulların personel ihtiyacı karşılanmıştır. İş merkezi statüsünde kalan arazilerde okul ve arsaların özelleştirilmesi projesi Türkiye'ye örnek olmuştur.

1995 yılı içerisinde toplam 2050 derslik için şeffaflık ve adaletle yürüttüğü onarım işi hayırsever vatandaşlarımızın katkılarının doğru organize edilmesi sebebiyle Milli Eğitim Bakanlığı tarafından takdir belgesi ile ödüllendirilmiştir. Özel eğitime muhtaç çocuklar için açılan ve taşımalı eğitim sisteminin kullanıldığı Meslek Eğitim Merkezleri Türkiye'de ilk kez 4 ilçede Güngör döneminde başlatılmıştır. Güngör, 3 dönem Milli Eğitim Vakfı Denetleme Kurulu Üyeliği, 3 dönem Milli Eğitim Vakfı Yönetim Kurulu Üyeliği görevlerini yürütmüştür.

Kastamonu Özel Bahçeşehir Koleji Kurucusu olan ve 2007 yılından bu yana bu görevini sürdüren Güngör ve Gölköy Tarım Şirketi bünyesinde hizmet vermekte olan otelin de Yönetim Kurulu Başkanlığı görevlerini yürütmektedir.