Yönetim Kurulu Başkanımız A.Remzi Sezgin ve Bornova Belediye Başkanı Sayın Mustafa İduğ, MEV Koleji Bornova Eğitim Kampüsü inşaatında incelemelerde bulundular. Sezgin ve İduğ'a incelemelerinde Yönetim Kurulu Eski Başkanımız Cemil Çetin, MEV Koleji Özel Güzelbahçe Okulları Koordinatör Müdürü Murat Zorluer ve MEV Öğretmenevi Müdürü Selahattin Haşlaker de eşlik etti. 7 gün 24 saat esasına göre çalışmaların sürdürüldüğü MEV Koleji Özel Bornova Eğitim Kampüsü 2020-2021 eğitim-öğretim yılında tamamlanarak, millî eğitimimizin hizmetine sunulacak.

Devamını Oku

Vakfımızın Kurucusu, Millî Eğitim E.Bakanı, E.Korgeneral Sayın Hasan Sağlam son yolculuğuna uğurlandı. 25 Eylül 2019 Çarşamba günü Zincirlikuyu Camii'nde kılınan öğle namazını müteakip Zincirlikuyu Aile Mezarlığı'na defnedilen Sağlam'ın cenaze töreni milli eğitim camiasının yoğun katılımıyla gerçekleştirildi. Vakfımız adına Yönetim Kurulu Başkanı A.Remzi Sezgin, Başkan Yardımcısı Mehmet Temel, MEV Koleji Özel Okul yöneticileri ve öğrencilerimizin katıldığı cenaze töreninde, kurucumuz Hasan Sağlam dualarla son yolculuğuna uğurlandı. 

Devamını Oku

2019-2020 Eğitim-Öğretim yılının ilk günü nedeniyle düzenlenen törenlerde Yönetim Kurulu Başkanımız A.Remzi Sezgin MEV Koleji Özel Ankara Okullarında, Yönetim Kurulu Başkan Yardımcımız Mehmet Temel MEV Koleji Özel Güzelbahçe Okullarında, Yönetim Kurulu Başkan Yardımcımız Talat Bulut MEV Koleji Özel Büyükçekmece Okullarında ve Yönetim Kurulu Üyemiz İbrahim Çoksak MEV Koleji Özel Basınköy Okullarında öğretmenlerimiz, öğrencilerimiz ve velilerimizle bir araya gelerek bu özel heyecanı paylaştı. Konuşmalarında gençlere Atatürk İlke ve Devrimlerinin yolundan ayrılmadan, çağdaş özgür bireyler olarak yer alacakları geleceğin dünyasında ülkemizin geleceğinin teminatı olduklarını hatırlatan ve başarı, sağlık ve huzur dolu bir eğitim-öğretim yılı dileklerini ileten yöneticilerimiz, daha sonra okullarımızda incelemelerde bulundu. 

 

Devamını Oku

Sevgili öğrenciler, değerli öğretmenler saygıdeğer anne-babalar,

Yeni bir öğretim yılına başlamanın heyecanı içinde sizleri selamlıyorum. Milli Eğitim Vakfı ailesine katılan öğrenci ve öğretmenlerimize hoş geldiniz diyor, 2019-2020 eğitim-öğretim yılının MEV Koleji Özel Okulları ve ülkemizdeki tüm okullar için; huzurlu, sağlıklı ve çağdaş eğitim ortamında başarılı ve verimli geçmesini yürekten diliyor, öğrencilerimizin, öğretmenlerimizin yeni eğitim-öğretim yılını kutluyorum.

Milli Eğitim Vakfı sürekli gelişim stratejileri ve çağdaş vizyonu ile ülkemizde çocuklarımızın insani ve ahlaki değerlere sahip, bilinçli, iyi eğitimli, saygılı ve kendine güvenen fertler olarak yetiştirilmeleri için ülkemizde nitelikli eğitimin öncüsü olma misyonuna kararlılıkla devam etmektedir.

Milli Eğitim Vakfı Koleji özel okulları bu misyonu ile Büyük Önder Atatürk’ün emanet ettiği gençlerimizi O’nun ilke ve hedefleri doğrultusunda yetiştirme sorumluluğunu taşımaktadır. Bu sorumlulukla öğretmenlerimiz ve yöneticilerimizle öğrencilerimize uygun eğitim ortamı sağlarken diğer programların yanı sıra özellikle yabancı dil eğitiminde okuma, dinleme, konuşma ve yazma alanlarında becerilerini üst seviyeye çıkarmayı, geleceğin dünyasına hazır gençler yetiştirmeyi hedefliyoruz. Ülkemizin geleceğinin eğitimdeki başarımızla ölçüldüğünün bilinci içindeyiz. Bu kararlılıkla ülkemizi çağdaş uygarlık hedeflerimizin üstüne çıkaracağımıza inancımız tamdır.

Siz sevgili öğrencilerimiz MEV Koleji özel okullarında kazanacağınız birikimlerinizi ve başarılarınızı çevrenize ülkemize ve dünyaya yansıtan kişiler olacaksınız.

Türkiye Cumhuriyetinin Kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ün “Cumhuriyeti biz kurduk, O’nu yaşatacak ve yükseltecek sizlersiniz” sözlerini aklımızdan çıkarmamalıyız

Yeni eğitim-öğretim yılının öğrencilerimizin ülkemizde ve dünyada elde edecekleri akademik ve sosyal başarılarıyla göğsümüzü kabartacağı bir yıl olmasını diliyorum.

A.Remzi SEZGİN

Milli Eğitim Vakfı

Yönetim Kurulu Başkanı

Devamını Oku

Yönetim Kurulu Başkan Yardımcılarımız Mehmet Temel ve Talat Bulut MEV Koleji Özel Bornova Okulları Eğitim Kampüsü inşaatında incelemelerde bulundular. Temel ve Bulut'a incemelerinde, Taşınmazlar ve Teknik Hizmetler Müdürü Tülay Akkurt, Müdür Yardımcısı Fuat Akay, MEV Koleji Özel Güzelbahçe Okulları Koordinatör Müdürü Murat Zorluer, MEV Koleji Özel Büyükçekmece Okulları İlkokul-Ortaokul Müdürü İbrahim Duman, MEV Öğretmenevi ve Sosyal Tesisleri Müdürü Selahattin Haşlaker eşlik etti.

Devamını Oku