Ülkemizde millî eğitim hizmetlerinin geliştirilerek kalitesinin artırılması, eğitim yükünün paylaşılması, örnek okullar oluşturulması, yardıma ihtiyacı olan başarılı öğrencilerimizin desteklenmesi amacıyla büyük bir istek ve heyecanla çalışmalarını sürdüren Vakfımıza bağışta bulunan yüce gönüllü bağışçılarımızın ve yakınlarının, kuruluşundan itibaren katkıda bulunan yönetici ve personelimizden ebediyete intikal edenlerin ve yakınlarının azîz ruhlarına bağışlanmak üzere 15 Şubat 2019 Cuma günü, Ankara Bahçelievler Merkez Camii’nde Cuma namazını takiben Mevlid-i Şerif okutulacaktır.

Akrabalarına, dostlarına, sevenlerine ve halkımıza saygıyla duyurulur.

MİLLÎ EĞİTİM VAKFI

Devamını Oku

Yönetim Kurulu Başkanımız A.Remzi Sezgin, Yönetim Kurulu Başkan Yardımcımız Mehmet Temel, Yönetim Kurulu Üyemiz İbrahim Çoksak, Genel Müdür Vekilimiz Funda Kahraman, MEV Koleji Okul Müdürleri Yakup Erdoğan, Salih Özmen, İbrahim Uzun, Murat Zorluer, Neriman Öztürk, İbrahim Duman, Pınar Baydaş, Tülay Yazgan 30 Ocak-1 Şubat 2019 tarihleri arasında Türkiye Özel Okullar Derneği tarafından Antalya Belek’te düzenlenen “Eğitim ve Etik” temalı 18. Geleneksel Eğitim Sempozyumu'na katıldılar.

Milli Eğitim Bakanımız  Sayın Prof. Dr. Ziya Selçuk'un teşrifleriyle onurlandırdığı 18. GAES'te “Toplumda Çocukların Doğruluk, Dürüstlük ve Gerçeklik Algısının Korunması Açısından Sosyal Medya Okuryazarlığı, Eğitimde Etik Ekosistem Max Weber ve Eğitimci Ahlakı, Lise-Üniversite Arasında Etik, Okulda Etik İkilemler, Bugünün Gençleri Yarının Liderleri, Rekabet, Mali ve Hukuki Etik, Tasarım Odaklı Düşünme Destekli Etik Eğitim, STEM Öğretmenlerinin Kapsayıcı Eğitim Açısından Desteklenmesi, Dünden Bugüne Etik ve Eğitimdeki Rolü” gibi konulara ilişkin panel ve çalıştaylar düzenlenecek.

Devamını Oku

MEV Ailesinin Değerli Üyeleri,

Yeni bir yıla merhaba dediğimiz şu günlerde, siz değerli bağışçılarımızı, bursiyerlerimizi, öğretmenlerimizi, öğrencilerimizi ve tüm çalışanlarımızı en içten duygularla selamlıyor, 2019 yılının Millî Eğitim Camiasının her ferdine, milletimize ve tüm insanlığa barış, huzur, mutluluk ve başarılar getirmesini diliyorum.

2018 yılı vakfımız adına yine başarılarla ve gururla başladığımız projelerle geçti. Soma Maden Faciasında kaybettiğimiz madencilerimizin eğitim yaşına gelen çocuklarına 2017 yılında vermeye başladığımız MEV Eğitim Bursu desteğini sürdürdük ve bir nebze de olsa yaralarını sarabilmenin mutluluğunu yaşadık. Milli Eğitim Vakfı olarak MEV Koleji Özel Okullarında ücretsiz okuttuğumuz şehit ve gazi çocuklarımıza verdiğimiz ve vermeye devam ettiğimiz desteğin yanında, bu yetim yavrularımızın da geleceğe güvenle bakabilmelerinde katkımız olduysa ne mutlu bize.

Yönetim Kurulumuz hem devam eden projelerle ilgili hızlı sonuç alınabilmesi adına kararlar aldı, hem de ülkemiz ve millî eğitimimiz adına yepyeni kapılar açacak projeleri hayata geçirmeye başladı. Bildiğiniz gibi, Vakfımız 1991 yılında özel okullara kaliteli ve nitelikli eğitimde örnek olmak ve halkımızın tüm kesimlerinin en iyi eğitime, en iyi fizikî koşullarda hizmet sunmak amacıyla MEV Koleji Özel Okulları’nı kurmaya başladı ve ilk açılan okulumuz olan İzmir Güzelbahçe Eğitim Kampüsünden sonra Ankara Çayyolu, İstanbul Basınköy ve İstanbul Büyükçekmece’de yaptırdığı eğitim kampüsleriyle 3 büyükşehrimizde hizmet vermeye başladı.

Velilerimizden gelen yoğun talebi de göz önüne alan Yönetim Kurulumuz, MEV Koleji’nin nitelikli eğitimini tüm büyükşehirlerimize yayma ve insanlarımıza ulaştırma kararı aldı. Öncelikli olarak belirlenen büyükşehirlerimiz içinden İzmir (Bornova), Mersin (Toroslar) ve Gaziantep’te (Şahinbey) eğitim kampüslerimizin inşası için gerekli ve yeterli arsa teminini gerçekleştirerek projelendirme çalışmalarına başladı. Temel kazısı ve iksa işleri yapılan İzmir Bornova’daki eğitim kampüsümüzü ise Ocak ayında gerçekleştirilecek ihale sonucunda üst yapı çalışmalarını tamamlayarak en kısa sürede hizmete sunmayı amaçlıyoruz. Anaokulu, ilkokul, ortaokul, Anadolu lisesi ve fen lisesi kademelerinde hizmet verecek 3 yeni eğitim kampüsüyle Vakfımız, vakıf kültürüyle yetişecek vatan, millet, bayrak, Atatürk  sevdasıyla dolu, kaliteli eğitim almış, en az bir yabancı dili ana dili gibi konuşabilen, sosyal ve akademik hayatta başarılara koşan nice nesiller yetiştirebilmek ve 38. Yılında milli eğitimimize yaptığı katkıları büyük projelerle sürdürmek konusundaki açık gayretini bir kez daha gösterdi.

Bugüne kadar burs verdiğimiz 30 bine yakın bursiyerimizle ve MEV Koleji Özel Okullarından mezun olarak her alanda göğsümüzü kabartan başarılarıyla Vakfımızın sesi ve yüzü olan mezunlarımızla var olan iletişimimizi daha da kuvvetlendirmek adına çalışmalar yürütülmesi adına önemli projeler hayata geçirilmeye başlandı ve MEV Koleji Mezunları Derneği gerekli izinleri alarak çalışmalarına başladı.

MEV Koleji Özel Okullarında okuyan öğrencilerimiz 2018 yılında da bizleri akademik, sportif ve sosyal alanda elde ettikleri başarılarla gururlandırmaya devam ettiler. Nice uluslararası ve ulusal dereceyle göğsümüzü kabartan gençlerimiz, geleceğimizin teminatı ve güvencesi olduklarını her yıl olduğu gibi bu yıl da hepimize göstererek içimizi umutla doldurdular.

2018 yılında, bireysel ve kurumsal bağışçılarımızın desteğiyle okul ve öğretmenevlerinin ihtiyaçlarını gidermek için katkılarda bulunduk. Yepyeni hayırseverlerle tanıştık, vakfımızı tanıttık ve bu güzel insanların milli eğitim sevdalısı MEV Ailesine katılmalarına vesile olduk.

2018-2019 eğitim-öğretim yılının ilk döneminin neredeyse sonuna geldiğimiz bu günlerde tüm öğrenci, öğretmen, yönetici, çalışan ve velilerimize başarılarla dolu bir ikinci yarı yıl diliyor, yarının yapıcı ve yöneticileri olacak gençlerimize sevgilerimi, Vakfımıza olan desteğini her geçen gün artıran bağışçılarımıza saygı ve şükranlarımı sunuyor, bu yıl Ağustos ayında aramızdan ayrılan değerli dostum İhsan Özçukurlu’yu rahmetle anıyorum.

 

A.Remzi Sezgin

Millî Eğitim Vakfı

Merkez Yönetim Kurulu Başkanı

Devamını Oku

Ömürleri boyunca, iyilik, doğruluk ve sorumluluk içinde insana ve topluma yön veren kişilerden en önde geleni olan öğretmenlik mesleği, sorumluluk isteyen, hem çok zor, hem de; çok kutsal ve şerefli bir meslektir.

24 Kasım’ın tüm yurtta Öğretmenler Günü olarak kutlandığı bu günde Başöğretmenimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün “Benim asıl anlatılacak yanım öğretmenliğimdir; topluma, milletime öğretmenlik yapabiliyorsam, beni onunla anın.” Sözü öğretmenlik mesleğinin değerini, önemini ve sorumluluğunu en güzel şekilde ortaya koymaktadır.

Teknoloji ne denli gelişirse gelişsin, eğitimde öğretmenin alternatifi yoktur, olamaz. Çünkü öğretmen sadece bilgi yükü, sadece veri deposu değildir. O bunların ötesinde sevgisi saygısı, duygusu, içtenliği, tutumu, anlayışı ve davranışıyla çevresine de örnek olan insandır.

Biz öğretmenleri her şeyi bilen, aktaran, ezberleten kişi olarak değil; öğrencilerini araştırmaya yönlendiren, rehberlik eden, sorumluluk vererek onların öğrenme yollarına ulaşmasını sağlayan kişiler olarak görüyoruz.

Millî Eğitim Vakfı olarak, okullarımızda görev yapan, bu nitelikleri taşıdığına inandığımız tüm öğretmenlerimizle gurur duyuyoruz, övünüyoruz.

Yurdumuzun her köşesinde İstiklal Marşımızla bayrağımızı dalgalandıran, öğrencileri tarafından yüceltilen, yıllar geçtikçe unutulmayacak, eskimeyecek ve değerlerini kaybetmeyecek tüm öğretmenlerimizin Öğretmenler Günü’nü kutluyor, ebediyete intikal edenleri rahmetle anıyoruz.

 

A.Remzi SEZGİN

Millî Eğitim Vakfı

Yönetim Kurulu Başkanı

Devamını Oku

Gazi Mustafa Kemal Atatürk, üstün kişiliği ile tarihe mâl olmuş büyük bir liderdir. Türk Milleti için 10 Kasım, Atatürk’ü Anma günü olduğu kadar; onun ideallerini gerçekleştirme konusundaki kararlılığımızı gösterme günüdür.

Tüm yaşam mücadelesini, milletimizin bağımsızlığı, ülkemizin bölünmez bütünlüğü ve çağdaş medeniyetler seviyesinin üstüne çıkarma konusundaki kararlılığı içinde geçiren Ulu Önderimizi Milli Eğitim Vakfı Ailesi olarak, vefatının 80. yılında büyük bir saygı ve özlemle anıyoruz.

Türkiye Cumhuriyeti Atatürk’ün hem eseri; hem de destanıdır. Bizlere bıraktığı Cumhuriyeti, gerçekleştirdiği inkılaplarını hiçbir zaman unutmayacak; bugünleri onun düşünce ve inkılaplarını daha iyi anlamak ve anlatmak için bir fırsat olarak değerlendireceğiz. Çünkü Mustafa Kemal Atatürk’ü yalnız kudretli bir asker, kudretli bir devlet kurucusu, çağdaş bir inkılapçı değil; çağımız ölçülerinde üstün bir insan olarak görüyoruz.

Onu gittikçe daha iyi anlıyor, ona her geçen gün daha çok bağlanıyoruz.

O, yalnız Türkiye Cumhuriyeti’nin değil; bütün insanlık âleminin takdirini kazanmış, saygın bir lider olarak tarihe geçmiştir.

Cumhuriyetimizin kurucusu, istiklal mücadelemizin önderi Atatürk’ün bugün de duygularını anlıyor ve hissediyor, kendisini saygı, şükran ve rahmetle anıyoruz.

 

A.Remzi SEZGİN

Millî Eğitim Vakfı

Yönetim Kurulu Başkanı

Devamını Oku

UNESCO Türkiye Milli Komisyonunun UNESCO Genel Konferanslarını değerlendirmek ve bir sonrakine hazırlamak amacıyla düzenlediği ve Vakfımızı 28.Dönem Genel Kurul Üyesi olarak davet edilen Yönetim Kurulu Başkanımız A.Remzi Sezgin'in temsil ettiği UNESCO Türkiye Milli Komisyonu 4.Büyük Buluşması 17-18 Kasım tarihlerinde Antalya'da gerçekleştirildi. 

Milli Eğitim Bakanı Prof.Dr.Ziya Selçuk'un da katılımlarıyla onurlandırdığı buluşmada, UTMK Genel Kurul Üyeleri, Yönetim Kurulu Üyeleri, İhtisas Komitesi Üyeleri, UNESCO Milli Komisyonlar Ağı Koordinatörü, üniversitelerin UNESCO Kürsü Temsilcileri, akademisyenler, sivil toplum kuruluşu temsilcileri, özel kuruluş temsilcileri, basın temsilcileri, UNESCO ile ilgili konularda çalışmalar gerçekleştiren uzmanlarla birlikte iki yüze yakın katılımcı yer aldı.

Devamını Oku

Vakfımız Yönetim Kurulu Üyeleri Ankara Hacı Bayram Veli Üniversitesi Rektörü Prof.Dr.Yusuf Tekin ve Üniversite Genel Sekreteri Kemal Şamlıoğlu beraberlerinde İletişim Fakültesi Dekanı Prof.Dr. Zakir Avşar, Güzel Sanatlar Fakültesi Dekanı Prof.Dr.Yaşar Selçuk Şener ve Sanat Tasarım Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Pınar Göklüberk Özlü ile MEV Koleji Özel Ankara Okullarımızı ziyaret ettiler. Yönetim Kurulu Başkanımız A.Remzi Sezgin, Başkan Yardımcımız Mehmet Temel ve Genel Müdür Vekilimiz Funda Kahraman tarafından karşılanan heyet, okulumuzun uygulama birimlerini ve sınıflarını gezerek okul yöneticilerimizden uygulanan sanat, spor ve akademik çalışmalar hakkında bilgi aldılar.

Devamını Oku

Denetim Kurulu Üyelerimiz Aydın Özyar, Naim Durmaz ve Ahmet İnce, İzmir, İstanbul, Ankara okullarımızda ve Genel Merkezimizde gerçekleştirdikleri ziyaret ve incelemelerin ardından Yönetim Kurulu Başkanımız A.Remzi Sezgin'le görüşerek, ara denetim faaliyetlerini tamamladılar.

 

Devamını Oku

MYK Başkanımız A.Remzi Sezgin, Denetim Kurulu Başkanımız Aydın Özyar, Genel Müdür Vekilimiz Funda Kahraman, Taşınmazlar & Teknik Hizmetler Müdürümüz Tülay Akkurt Eroğluer, Taşınmazlar & Teknik Hizmetler Müdür Yardımcımız Fuat Akay, MEV Koleji Özel Güzelbahçe Okulları Koordinatör Müdürü Murat Zorluer ve MEV Öğretmenevi ve Sosyal Tesisleri Müdürü Selahattin Haşlakerden oluşan heyetimiz MEV Koleji Özel Bornova Okulları'nın sürmekte olan inşaatını ziyaret ederek yerinde incelemelerde bulundu. 

Tüm hızıyla süren çalışmalarla ilgili firma yetkililerinden bilgi alan heyetimiz incelemelerini yarın da sürdürecek. 

 

 

 

 

 

 

Devamını Oku

"Çağdaş uygarlık seviyesinin üstünde lider ülke olmak" hedefine ancak her çocuğumuza nitelikli eğitim sağlayarak ulaşabileceğimize inanıyoruz. Cumhuriyetimizin 95. yılını coşkuyla kutluyor; Cumhuriyetimizi kuran ve bize geliştirerek sonsuza kadar yaşatılması için emanet eden Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, silah arkadaşlarını, tüm şehit ve gazilerimizi şükran, rahmetle ve minnetle anıyor tüm kazanımlarıyla Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin sonsuza kadar yaşatılması, milletimizin birlik, beraberlik ve dirlik içinde mutluluğunun sağlanması için;  Türk Gençliğinin Cumhuriyetimizin sesi, güvencesi, bekçisi olacağına inanıyoruz. En Büyük Bayramımız olan Cumhuriyet Bayramı tüm ulusumuza kutlu olsun.

Devamını Oku