Yönetim Kurulu Başkan Yardımcılarımız Mehmet Temel ve Talat Bulut MEV Koleji Özel Bornova Okulları Eğitim Kampüsü inşaatında incelemelerde bulundular. Temel ve Bulut'a incemelerinde, Taşınmazlar ve Teknik Hizmetler Müdürü Tülay Akkurt, Müdür Yardımcısı Fuat Akay, MEV Koleji Özel Güzelbahçe Okulları Koordinatör Müdürü Murat Zorluer, MEV Koleji Özel Büyükçekmece Okulları İlkokul-Ortaokul Müdürü İbrahim Duman, MEV Öğretmenevi ve Sosyal Tesisleri Müdürü Selahattin Haşlaker eşlik etti.

Devamını Oku

7 gün, 24 saat esasına göre yürütülen inşaat çalışmalarıyla 2020-2021 eğitim-öğretim yılında eğitime açılacak MEV Koleji Bornova Eğitim Kampüsü, sadece bulunduğu çevreye değer katmakla kalmayacak; ülkemizde ve dünyada örnek alınacak çağdaş eğitim tesislerinden biri olacak.

Yönetim Kurulu Başkanımız A.Remzi Sezgin ve Yönetim Kurulu Üyemiz İbrahim Çoksak ziyaret ettikleri inşaat alanında yerinde incelemelerde bulunarak, firma yetkililerinden bilgi aldılar.

Güncel inşaat fotoğraflarını görmek için lütfen tıklayınız

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Devamını Oku

Genel Merkezimizde gerçekleştirilen 39. Olağan Genel Kurul'da Yönetim Kurulu Başkanımız A.Remzi Sezgin'in açılış konuşmasını yapmalarının ardından Genel Kurul Üyelerimizin oybirliğiyle oluşturulan Başkanlık Divanı'nda Naim Durmaz Başkan, Talat Bulut ve Funda Kahraman katip üyeler olarak yer aldılar. Yönetim Kurulu Başkanımız A.Remzi Sezgin tarafından vakfımızın 2018 yılında gerçekleştirdiği hizmetlerle, 38 yıllık geçmişinde millî eğitime yaptığı katkıların özetlenmesinin ardından Milli Eğitim Vakfı Denetim Kurulu Başkanı Aydın Özyar 2018 yılı Denetim Kurulu Raporunda yer alan maddeleri genel kurul üyeleriyle paylaştı. Merkez Yönetim ve Denetim Kurulları'nın Genel Kurul Üyelerimiz tarafından oy birliği ile ibra edilmesinin ardından, 2019 tahmini bütçesinin sunumu ve onayının alınmasıyla Millî Eğitim Vakfı 39. Olağan Genel Kurulu tamamlandı.

 

 

Devamını Oku

Vakfımızın 9. Olağan Temsilciler Kurulu Genel Merkezimizde gerçekleştirildi. Kurula Milli Eğitim Bakanlığı'ndan Talim ve Terbiye Kurulu Başkanı Alpaslan Durmuş, Strateji Geliştirme Başkanı Mehmet Fatih Leblebici, Hukuk Hizmetleri Genel Müdürü Galip Gülmez, Basın ve Halkla İlişkiler Müşaviri Ubeydullah Yener, Talim Terbiye Kurulu Üyeleri Kamil Yeşil, Hüseyin Korkut, Mustafa Otrar, Toper Akbaba, Bahri Ata, Halil İbrahim Kahraman,  Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürü Mehmet Nezir Gül, Özel Öğretim Kurumları Genel Müdür Vekili Muammer Yıldız, Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürü Anıl Yılmaz, Öğretmen Yetiştirme ve Geliştirme Genel Müdürü Adnan Boyacı, Destek Hizmetleri Genel Müdür Vekili İsmail Çolak, İnşaat ve Emlak Dairesi Başkanı Umut Gür, İç Denetim Birimi Başkanı Özgür Kalkan, Yükseköğretim ve Yurtdışı Eğitim Genel Müdürü Yusuf Büyük, Afyonkarahisar İl Milli Eğitim Müdürü  Metin Yalçın, Ankara İl Milli Eğitim Müdürü Turan Akpınar, Bolu İl Milli Eğitim Müdürü Yasin Tepe, Elazığ İl Milli Eğitim Müdürü Feyzi Gürtürk, Eskişehir İl Milli Eğitim Müdürü Hakan Cırıt, Kastamonu İl Milli Eğitim Müdürü Cengiz Bahçacıoğlu, Kırşehir İl Milli Eğitim Müdürü Şevket Karadeniz, Konya İl Milli Eğitim Müdürü Seyit Ali Büyük, Niğde İl Milli Eğitim Müdürü Halil İbrahim Yaşar, Aksaray İl Milli Eğitim Müdürü Hacı Ömer Kartal, Kırıkkale İl Milli Eğitim Müdürü Yusuf Tüfekçi, Karabük İl Milli Eğitim Müdürü Mehmet Fatih Vargeloğlu, Osmaniye İl Milli Eğitim Müdürü Aydın Albak katıldılar. 

Saygı duruşu ve İstiklal Marşımızın okunmasıyla başlayan toplantıda öncelikle Divan Kurulu oluşturuldu. Divan Başkanlığına Yönetim Kurulu Başkan Yardımcımız Talat Bulut, Divan Kurulu Üyeliklerine Osmaniye İl Milli Eğitim Müdürü Aydın Albak ve Kırıkkale İl Milli Eğitim Müdürü Yusuf Tüfekçi'nin seçilmesiyle toplantı gündem maddelerinin uygulanmasına geçildi. Yönetim Kurulu Başkanımız A. Remzi Sezgin,  yaptığı açış konuşmasında vakfımızın tarihçesi, millî eğitim hizmetlerine 38 yıldan bu yana yaptığı katkı ve desteklerle, yürütmekte olduğu projelerle hakkında bilgilendirme yaptıktan sonra; Bakanlık üst düzey yöneticilerinin gösterdikleri yoğun ilgi ve katılımdan duyduğu memnuniyeti ifade etti. Milli Eğitim Bakanlığı ve Vakfımızın ortak amaçlar çerçevesinde ülkeye hizmet eden kurumlar olduğunu ifade eden Sezgin, Vakfımızın imkânları çerçevesinde bugüne kadar toplamda 1 Milyar TL.’yi aşkın bir kaynağı milli eğitimin hizmetine sunduğunu ve sadece geçen yıl okul yapım ve donatımına sağladığı katkının 7,5 Milyon TL.  olduğunu hatırlattı.

Daha sonra söz alarak kürsüye gelen Yükseköğretim ve Yurtdışı Eğitim Genel Müdürü Yusuf Büyük ise konuşmasına, rahmetli Yönetim Kurulu Başkanımız ve milli eğitime emeği geçen tüm eğitimcileri anarak başladı. Vakfımızın gerçekleştirdiği hizmetlerin önemini vurgulayan Büyük, Bakanlık ve Vakıf arasında her geçen gün yeniden güçlenen bağlardan duyduğu memnuniyeti ifade etti.

Büyük'ün konuşmasının ardından gerçekleştirilen seçim sonucunda, MEB Personel Genel Müdürü Hamza Aydoğdu, Yükseköğretim ve Yurtdışı Eğitim ve Ortaöğretim Genel Müdürü Yusuf Büyük, Öğretmen Yetiştirme ve Geliştirme Genel Müdürü Adnan Boyacı, Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürü Anıl Yılmaz, İstanbul İl Milli Eğitim Müdürü Levent Yazıcı ve Osmaniye İl Milli Eğitim Müdürü Aydın Albak, Temsilciler Kurulu'nu temsilen Milli Eğitim Vakfı Genel Kurul Üyeliğine seçilmesiyle MEV 9. Olağan Temsilciler Kurulu sona erdi.

 

9. Olağan Temsilciler Kurulu Başkanlık Divanı 

Yönetim Kurulu Başkanımız A.Remzi Sezgin

Yükseköğretim ve Yurtdışı Eğitim Genel Müdürü Yusuf Büyük

Devamını Oku

Yönetim Kurulu Başkanımız A.Remzi Sezgin, Başkan Yardımcılarımız Mehmet Temel ve Talat Bulut Milli Eğitim Bakanı Prof.Dr Ziya Selçuk’a makamında nezaket ziyaretinde bulundular ve vakfımızın faaliyetleri hakkında bilgi sundular. Bakan Yardımcısı Mustafa Safran’ın da katıldığı görüşmede millî eğitim hizmetlerine yönelik ihtiyaçların karşılanması konusunda vakfımızın bugüne kadar verdiği destek ve bundan sonra yapılabilecekler hakkında görüş alıverişinde bulunuldu.

Devamını Oku

Çağdaş uygarlık yolundaki yürüyüşümüzün sembolü, millet egemenliğine dayanan demokrasimixin ve cumhuriyetimizin temellerinin atıldığı gün oşan 23 Nisan'ı cennet vatanımızın aydınlık geleceğinin sahibi ve teminatı çocuklarımıza hediye eden Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü ve İstiklal Savaşımızın tüm kahramanlarını saygı, minnet ve şükranla anıyor 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramımızı sevgiyle, gururla ve coşkuyla kutluyoruz.

Devamını Oku

Ankara Üniversitesi mezunları öğretim üye ve görevlileri ile öğrencileri arasında dayanışmayı sağlamak, sorunlarıyla ilgilenip çözümlenmesinde yardımcı olmak, her türlü bilimsel, teknik, toplumsal, kültürel, ekonomik konuları izleyerek bu alanlarda çalışan başka dernek, vakıf, öbür kurum ve kuruluşlarla üniversitelerle işbirliğinde bulunmak, gerektiğinde birlikte çalışmalar sürdürmek, bu yollarda gençliğin Türk Devrimi ve Atatürk ilkeleri bağlamında yetişmesine katkı vererek Türkiye’nin her yönden gelişip kalkınmasına hizmet etmek amacıyla çalışmalarını yürüten Ankara Üniversiteliler Derneği Başkanı Prof.Dr Günal Akbay, Yönetim Kurulu Üyeleri Yekta Güngör Özden ve Mükerrem Arslan Vakfımızı ziyaret etti. Yönetim Kurulu Başkanımız A.Remzi Sezgin ile Başkan Yardımcılarımız Mehmet Temel ve Talat Bulut'la bir araya gelen heyetler millî eğitimimizle ilgili güncel konular ve iki kurum tarafından yürütülen faaliyetler hakkında görüş alışverişinde bulundular.

Devamını Oku

9 Mart 2019 Cumartesi günü MEV Koleji Özel Ankara Okulları'nda gerçekleştirilen “MEV INTERNATIONAL EDUCATION CONFERENCE” bu yıl MEV Koleji Özel Okulları’nın yabancı dil politikasından hareketle “ Great Expectations, Sharing a Vision and the Solutions” sloganı ve tüm Türkiye'den Cambridge Uluslararası Okulları ve Uluslararası okul adayı özel okulların kurucuları, genel müdürleri, okul müdürleri ve İngilizce öğretmenlerini içeren 250 kişilik davetli grubuyla  gerçekleştirildi. 

Konferans, okulumuz öğrencilerinin birbirinden renkli bale ve dans gösterileri ile başladı. Açılış konuşmasını yapan Milli Eğitim Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı A. Remzi Sezgin, MEV Kolejinin yabancı dil vizyonuyla ilgili çalışmalardan bahsettiği konuşmasında İngilizce dil eğitiminin önemini vurguladı. Dilin bir ders veya ayrıcalık değil, yaşamın bir parçası olduğunu ifade eden Remzi Sezgin, MEV Koleji Özel Okullarında, öğrencilerimizi, kendilerini sadece ana dillerinde değil, farklı dillerde de rahatça ve doğru bir biçimde ifade edebilme becerisine sahip, dünya vatandaşı olmayı başarmış ve yaşam boyu öğrenen bireyler olarak yetiştirme hedefinde olduğumuzu vurguladı.

Konferansımızın değerli konuklarından Prof. Ralph Tabberer “Uluslararası Müfredat Programı” sistemi ile uluslararası okul sisteminde, gelecekteki beklentileri karşılamak, bulunacak ortak görüşler ve çözümler ile birlikte bu sistemin öğrencilerimize faydalı olmasını sağlamak amacıyla yeni kazanımlar konulu bir sunum gerçekleştirirken; yabancı dil eğitiminde yenilikçi fikir ve yöntemler konusunda da uluslararası İngilizce programının öğrencilerimizin akademik, sosyal gereksinimlerinin karşılanmasının yanı sıra iletişim becerileri, yaratıcılık, entelektüel merak, eleştirel düşünme, sosyal sorumluluk gibi temel 21. Yüzyıl becerileri geliştirmenin önemini vurguladı.

Konferansımızın bir diğer değerli konuğu olan eğitim-öğretim lideri Kathryn Joy ise, Cambridge müfredat programını katılımcılarla ile paylaşarak, program ile ilgili öğretmenlerin izleyeceği yöntemler konusunda önemli bilgiler verdi.  Kathryn Joy, aynı zamanda öğretmenlerin bu müfredat çerçevesinde öğrencilere vereceği kazanımlar, bu kazanımlar çerçevesinde öğrencilerin akademik, sosyal gereksinimleri ve 21 yüzyıl becerilerini geliştirmek için izlenecek yol haritasının ne olması gerektiği hakkında detaylı bir sunum gerçekleştirdi. Ayrıca öğretmenlerin öğretim metotlarını iyileştirmek adına yapılabilecek yenilikler ve meslekî gelişimlerini bu sistem içinde nasıl sürdürebilecekleri konusunda da bilgiler verdi.

Konferans programının son bölümünde ise MEV Koleji Özel Ankara Okulları öğrencilerinden oluşan 6 kişilik bir öğrenci grubu Ralph Tabberer ve Kathryn Joy moderatörlüğünde Cambridge Eğitim sistemi ve 21. Yüzyıl becerileri konulu bir panel gerçekleştirdi. Moderatörlerden ve farklı okullardan gelen öğretmenlerin gelen soruları büyük bir özgüven ile yanıtlayan öğrencilerimiz, sistemin kendileri kattıkları konusunda da fikirlerini sundular ve gelecek için planlarından bahsettiler. 

Milli Eğitim Vakfı’nın desteği, MEV Koleji Özel Ankara Okulları ve Cambridge University Press işbirliği ile düzenlenen MEV Uluslararası Eğitim Konferansı katılımcılarına günün anısına hediyeler ve katılım sertifikaları verildi.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Devamını Oku