Millî Eğitim Vakfı 9. Olağan Temsilciler Kurulu Gerçekleştirildi

Vakfımızın 9. Olağan Temsilciler Kurulu Genel Merkezimizde gerçekleştirildi. Kurula Milli Eğitim Bakanlığı'ndan Talim ve Terbiye Kurulu Başkanı Alpaslan Durmuş, Strateji Geliştirme Başkanı Mehmet Fatih Leblebici, Hukuk Hizmetleri Genel Müdürü Galip Gülmez, Basın ve Halkla İlişkiler Müşaviri Ubeydullah Yener, Talim Terbiye Kurulu Üyeleri Kamil Yeşil, Hüseyin Korkut, Mustafa Otrar, Toper Akbaba, Bahri Ata, Halil İbrahim Kahraman,  Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürü Mehmet Nezir Gül, Özel Öğretim Kurumları Genel Müdür Vekili Muammer Yıldız, Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürü Anıl Yılmaz, Öğretmen Yetiştirme ve Geliştirme Genel Müdürü Adnan Boyacı, Destek Hizmetleri Genel Müdür Vekili İsmail Çolak, İnşaat ve Emlak Dairesi Başkanı Umut Gür, İç Denetim Birimi Başkanı Özgür Kalkan, Yükseköğretim ve Yurtdışı Eğitim Genel Müdürü Yusuf Büyük, Afyonkarahisar İl Milli Eğitim Müdürü  Metin Yalçın, Ankara İl Milli Eğitim Müdürü Turan Akpınar, Bolu İl Milli Eğitim Müdürü Yasin Tepe, Elazığ İl Milli Eğitim Müdürü Feyzi Gürtürk, Eskişehir İl Milli Eğitim Müdürü Hakan Cırıt, Kastamonu İl Milli Eğitim Müdürü Cengiz Bahçacıoğlu, Kırşehir İl Milli Eğitim Müdürü Şevket Karadeniz, Konya İl Milli Eğitim Müdürü Seyit Ali Büyük, Niğde İl Milli Eğitim Müdürü Halil İbrahim Yaşar, Aksaray İl Milli Eğitim Müdürü Hacı Ömer Kartal, Kırıkkale İl Milli Eğitim Müdürü Yusuf Tüfekçi, Karabük İl Milli Eğitim Müdürü Mehmet Fatih Vargeloğlu, Osmaniye İl Milli Eğitim Müdürü Aydın Albak katıldılar. 

Saygı duruşu ve İstiklal Marşımızın okunmasıyla başlayan toplantıda öncelikle Divan Kurulu oluşturuldu. Divan Başkanlığına Yönetim Kurulu Başkan Yardımcımız Talat Bulut, Divan Kurulu Üyeliklerine Osmaniye İl Milli Eğitim Müdürü Aydın Albak ve Kırıkkale İl Milli Eğitim Müdürü Yusuf Tüfekçi'nin seçilmesiyle toplantı gündem maddelerinin uygulanmasına geçildi. Yönetim Kurulu Başkanımız A. Remzi Sezgin,  yaptığı açış konuşmasında vakfımızın tarihçesi, millî eğitim hizmetlerine 38 yıldan bu yana yaptığı katkı ve desteklerle, yürütmekte olduğu projelerle hakkında bilgilendirme yaptıktan sonra; Bakanlık üst düzey yöneticilerinin gösterdikleri yoğun ilgi ve katılımdan duyduğu memnuniyeti ifade etti. Milli Eğitim Bakanlığı ve Vakfımızın ortak amaçlar çerçevesinde ülkeye hizmet eden kurumlar olduğunu ifade eden Sezgin, Vakfımızın imkânları çerçevesinde bugüne kadar toplamda 1 Milyar TL.’yi aşkın bir kaynağı milli eğitimin hizmetine sunduğunu ve sadece geçen yıl okul yapım ve donatımına sağladığı katkının 7,5 Milyon TL.  olduğunu hatırlattı.

Daha sonra söz alarak kürsüye gelen Yükseköğretim ve Yurtdışı Eğitim Genel Müdürü Yusuf Büyük ise konuşmasına, rahmetli Yönetim Kurulu Başkanımız ve milli eğitime emeği geçen tüm eğitimcileri anarak başladı. Vakfımızın gerçekleştirdiği hizmetlerin önemini vurgulayan Büyük, Bakanlık ve Vakıf arasında her geçen gün yeniden güçlenen bağlardan duyduğu memnuniyeti ifade etti.

Büyük'ün konuşmasının ardından gerçekleştirilen seçim sonucunda, MEB Personel Genel Müdürü Hamza Aydoğdu, Yükseköğretim ve Yurtdışı Eğitim ve Ortaöğretim Genel Müdürü Yusuf Büyük, Öğretmen Yetiştirme ve Geliştirme Genel Müdürü Adnan Boyacı, Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürü Anıl Yılmaz, İstanbul İl Milli Eğitim Müdürü Levent Yazıcı ve Osmaniye İl Milli Eğitim Müdürü Aydın Albak, Temsilciler Kurulu'nu temsilen Milli Eğitim Vakfı Genel Kurul Üyeliğine seçilmesiyle MEV 9. Olağan Temsilciler Kurulu sona erdi.

 

9. Olağan Temsilciler Kurulu Başkanlık Divanı 

Yönetim Kurulu Başkanımız A.Remzi Sezgin

Yükseköğretim ve Yurtdışı Eğitim Genel Müdürü Yusuf Büyük

Bizi Takip Edin!