38. Kuruluş Yıldönümümüzde Atamızın Huzurundaydık

Milli Eğitim Vakfı ailesi, 38. kuruluş yıldönümü etkinlikleri çerçevesinde gerçekleştirilen törende Cumhuriyetimizin kurucusu, Ulu Önder, Başöğretmen Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün manevî huzurundaydı.

Kurucularımız, Yönetim Kurulu üyelerimiz, yönetici ve personelimiz, Türkiye’nin farklı bölgelerinden bağışçılarımız, MEV Koleji öğretmenleri, velileri ve öğrencilerinden oluşan geniş bir heyetin katılımıyla gerçekleştirilen törende 500'ü aşkın kişi yer aldı. Saat 14.00’te başlayan törende, Ulu Önder Atatürk'ün mozolesi önünde saygı duruşunda bulunulmasının ardından Misak-i Milli Kulesi’ne geçen heyetimiz adına Yönetim Kurulu Başkanımız A.Remzi Sezgin Anıtkabir Özel Defteri'ne şu mesajı yazdı:

“Büyük Önder Atatürk,

Millî Eğitim Vakfı olarak, kuruluşumuzun 38’nci yılında kurucularımız, yöneticilerimiz, bağışçılarımız ve Cumhuriyeti emanet ettiğiniz gençliğimizle birlikte huzurunuzdayız.

Millî Eğitim Vakfı olarak, zât-ı âlinizin o güç koşullar altında temellerini atarak başlattığı millî eğitim hamlesini, bir yüce ülkü, bir kutlu görev kabul ederek, 38 yıldır aynı azim ve inançla faaliyetlerimizi sürdürmekteyiz. Bu uzun yolculuktaki gücümüzü ve kararlılığımızı her geçen gün daha çok yolumuzu aydınlatan, ’Cumhuriyeti biz kurduk onu yükseltecek ve sürdürecek sizlersiniz.’ sözünüzden almaktayız.

Millî Eğitim Vakfı olarak, demokratik, laik ve müreffeh Türkiye’yi kuracak; “fikri hür, irfanı hür, vicdanı hür” nesiller yetiştirmek için tüm gayretimizle çalışmaya devam edeceğimize ve emanetinize sonsuza dek bağlı kalacağımıza huzurunuzda söz veriyoruz.

Manevî huzurunuzda saygıyla eğiliyoruz. Ruhunuz şâd olsun.”

Bu vesileyle bir kez daha vakfımıza katkı sağlayan tüm kurum ve kuruluşlara, hayırsever bağışçılarımıza, öğretmen ve çalışanlarımıza şükranlarımızı sunuyor, aramızdan ayrılanları rahmet ve minnetle anıyoruz.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bizi Takip Edin!