Yönetim Kurulu Başkanımız A.Remzi Sezgin'in Yeni Yıl Mesajı

MEV Ailesinin Değerli Üyeleri,

Yeni bir yıla merhaba dediğimiz şu günlerde, siz değerli bağışçılarımızı, bursiyerlerimizi, öğretmenlerimizi, öğrencilerimizi ve tüm çalışanlarımızı en içten duygularla selamlıyor, 2019 yılının Millî Eğitim Camiasının her ferdine, milletimize ve tüm insanlığa barış, huzur, mutluluk ve başarılar getirmesini diliyorum.

2018 yılı vakfımız adına yine başarılarla ve gururla başladığımız projelerle geçti. Soma Maden Faciasında kaybettiğimiz madencilerimizin eğitim yaşına gelen çocuklarına 2017 yılında vermeye başladığımız MEV Eğitim Bursu desteğini sürdürdük ve bir nebze de olsa yaralarını sarabilmenin mutluluğunu yaşadık. Milli Eğitim Vakfı olarak MEV Koleji Özel Okullarında ücretsiz okuttuğumuz şehit ve gazi çocuklarımıza verdiğimiz ve vermeye devam ettiğimiz desteğin yanında, bu yetim yavrularımızın da geleceğe güvenle bakabilmelerinde katkımız olduysa ne mutlu bize.

Yönetim Kurulumuz hem devam eden projelerle ilgili hızlı sonuç alınabilmesi adına kararlar aldı, hem de ülkemiz ve millî eğitimimiz adına yepyeni kapılar açacak projeleri hayata geçirmeye başladı. Bildiğiniz gibi, Vakfımız 1991 yılında özel okullara kaliteli ve nitelikli eğitimde örnek olmak ve halkımızın tüm kesimlerinin en iyi eğitime, en iyi fizikî koşullarda hizmet sunmak amacıyla MEV Koleji Özel Okulları’nı kurmaya başladı ve ilk açılan okulumuz olan İzmir Güzelbahçe Eğitim Kampüsünden sonra Ankara Çayyolu, İstanbul Basınköy ve İstanbul Büyükçekmece’de yaptırdığı eğitim kampüsleriyle 3 büyükşehrimizde hizmet vermeye başladı.

Velilerimizden gelen yoğun talebi de göz önüne alan Yönetim Kurulumuz, MEV Koleji’nin nitelikli eğitimini tüm büyükşehirlerimize yayma ve insanlarımıza ulaştırma kararı aldı. Öncelikli olarak belirlenen büyükşehirlerimiz içinden İzmir (Bornova), Mersin (Toroslar) ve Gaziantep’te (Şahinbey) eğitim kampüslerimizin inşası için gerekli ve yeterli arsa teminini gerçekleştirerek projelendirme çalışmalarına başladı. Temel kazısı ve iksa işleri yapılan İzmir Bornova’daki eğitim kampüsümüzü ise Ocak ayında gerçekleştirilecek ihale sonucunda üst yapı çalışmalarını tamamlayarak en kısa sürede hizmete sunmayı amaçlıyoruz. Anaokulu, ilkokul, ortaokul, Anadolu lisesi ve fen lisesi kademelerinde hizmet verecek 3 yeni eğitim kampüsüyle Vakfımız, vakıf kültürüyle yetişecek vatan, millet, bayrak, Atatürk  sevdasıyla dolu, kaliteli eğitim almış, en az bir yabancı dili ana dili gibi konuşabilen, sosyal ve akademik hayatta başarılara koşan nice nesiller yetiştirebilmek ve 38. Yılında milli eğitimimize yaptığı katkıları büyük projelerle sürdürmek konusundaki açık gayretini bir kez daha gösterdi.

Bugüne kadar burs verdiğimiz 30 bine yakın bursiyerimizle ve MEV Koleji Özel Okullarından mezun olarak her alanda göğsümüzü kabartan başarılarıyla Vakfımızın sesi ve yüzü olan mezunlarımızla var olan iletişimimizi daha da kuvvetlendirmek adına çalışmalar yürütülmesi adına önemli projeler hayata geçirilmeye başlandı ve MEV Koleji Mezunları Derneği gerekli izinleri alarak çalışmalarına başladı.

MEV Koleji Özel Okullarında okuyan öğrencilerimiz 2018 yılında da bizleri akademik, sportif ve sosyal alanda elde ettikleri başarılarla gururlandırmaya devam ettiler. Nice uluslararası ve ulusal dereceyle göğsümüzü kabartan gençlerimiz, geleceğimizin teminatı ve güvencesi olduklarını her yıl olduğu gibi bu yıl da hepimize göstererek içimizi umutla doldurdular.

2018 yılında, bireysel ve kurumsal bağışçılarımızın desteğiyle okul ve öğretmenevlerinin ihtiyaçlarını gidermek için katkılarda bulunduk. Yepyeni hayırseverlerle tanıştık, vakfımızı tanıttık ve bu güzel insanların milli eğitim sevdalısı MEV Ailesine katılmalarına vesile olduk.

2018-2019 eğitim-öğretim yılının ilk döneminin neredeyse sonuna geldiğimiz bu günlerde tüm öğrenci, öğretmen, yönetici, çalışan ve velilerimize başarılarla dolu bir ikinci yarı yıl diliyor, yarının yapıcı ve yöneticileri olacak gençlerimize sevgilerimi, Vakfımıza olan desteğini her geçen gün artıran bağışçılarımıza saygı ve şükranlarımı sunuyor, bu yıl Ağustos ayında aramızdan ayrılan değerli dostum İhsan Özçukurlu’yu rahmetle anıyorum.

 

A.Remzi Sezgin

Millî Eğitim Vakfı

Merkez Yönetim Kurulu Başkanı

Bizi Takip Edin!