Yönetim Kurulu Başkanımız A.Remzi Sezgin'in 10 Kasım Mesajı

Gazi Mustafa Kemal Atatürk, üstün kişiliği ile tarihe mâl olmuş büyük bir liderdir. Türk Milleti için 10 Kasım, Atatürk’ü Anma günü olduğu kadar; onun ideallerini gerçekleştirme konusundaki kararlılığımızı gösterme günüdür.

Tüm yaşam mücadelesini, milletimizin bağımsızlığı, ülkemizin bölünmez bütünlüğü ve çağdaş medeniyetler seviyesinin üstüne çıkarma konusundaki kararlılığı içinde geçiren Ulu Önderimizi Milli Eğitim Vakfı Ailesi olarak, vefatının 80. yılında büyük bir saygı ve özlemle anıyoruz.

Türkiye Cumhuriyeti Atatürk’ün hem eseri; hem de destanıdır. Bizlere bıraktığı Cumhuriyeti, gerçekleştirdiği inkılaplarını hiçbir zaman unutmayacak; bugünleri onun düşünce ve inkılaplarını daha iyi anlamak ve anlatmak için bir fırsat olarak değerlendireceğiz. Çünkü Mustafa Kemal Atatürk’ü yalnız kudretli bir asker, kudretli bir devlet kurucusu, çağdaş bir inkılapçı değil; çağımız ölçülerinde üstün bir insan olarak görüyoruz.

Onu gittikçe daha iyi anlıyor, ona her geçen gün daha çok bağlanıyoruz.

O, yalnız Türkiye Cumhuriyeti’nin değil; bütün insanlık âleminin takdirini kazanmış, saygın bir lider olarak tarihe geçmiştir.

Cumhuriyetimizin kurucusu, istiklal mücadelemizin önderi Atatürk’ün bugün de duygularını anlıyor ve hissediyor, kendisini saygı, şükran ve rahmetle anıyoruz.

 

A.Remzi SEZGİN

Millî Eğitim Vakfı

Yönetim Kurulu Başkanı

Bizi Takip Edin!