You are using an outdated browser. For a faster, safer browsing experience, upgrade for free today.

Akhisar Mecidiye Milli Eğitim Vakfı Ortaokulu Yeni Fen Laboratuvarına Kavuştu


  • 14-10-2022

Milli Eğitim Vakfı tarafından Akhisar Mecidiye Milli Eğitim Vakfı Ortaokulu’na kazandırılan fen laboratuvarı törenle açıldı.

“Bir Çocuk Dünyayı Değiştirebilir” sloganıyla Türkiye’nin dört bir yanında nitelikli eğitim için seferber olan Milli Eğitim Vakfı, Mecidiye Milli Eğitim Vakfı Ortaokulu’na yeni bir fen laboratuvarı kazandırdı. Açılış Törenine, Milli Eğitim Vakfı Merkez Yönetim Kurulu Üyeleri A. Remzi Sezgin ve Metin Yaraman ile Akhisar Kaymakamı Sabit Kaya, Akhisar İlçe Milli Eğitim Müdürü Süleyman Erdem, çok sayıda yönetici, öğretmen, öğrenci ve veli katıldı.

Milli Eğitim Vakfı Yönetim Kurulu Üyesi Sezgin, törende yaptığı konuşmada, Akhisarlı çocukların eğitimine katkı sunmaktan duydukları mutluluğu dile getirerek, şunları söyledi:

“Vakfımız bağışçıların da desteğiyle bugüne kadar 148 okul, 5 Öğretmenevi, 7 öğrenci yurdunu Türk Eğitim sistemine kazandırmıştır. Çok sayıda okulun bakım, donatım ve onarımına da katkı sağlanmıştır. Bu kapsamda Türkiye genelinde 5000 derslik öğrenci sıraları, öğretmen kürsü ve sandalyeleri, yazı tahtaları ile donatılmıştır. Serebral Palsili (beyin felçli) çocuklarımızın eğitimi için Ankara’da 24 derslikli, fizyo-terapi üniteli, 480 öğrenci kapasiteli, tersine kaynaştırma modeliyle eğitim veren MEV Gökkuşağı İlköğretim Okulu’nu yapılarak Milli Eğitim Bakanlığına devredilmiştir. Soma Maden faciasında yitirdiğimiz madencilerimizin evlatlarına eğitim hayatları boyunca burs veren, Bingöl ve Van’daki depremlerde yardıma koşan Vakfımız; ülkemizin dört bir yanında tıpkı bu okulumuzda olduğu gibi bilgisayar ve fen- teknoloji laboratuvarları kurmuştur. Eğitime yaptığımız bu yatırımın sonucunda öğrencilerimizden tek beklentimiz, sağladığımız tüm bu eğitim imkanlarından en iyi şekilde yararlanmalarıdır. Onlar çok çalışıp başaracak ve bizler de her biriyle ayrı ayrı gurur duyacağız.”

Açılışta Akhisar Kaymakamı Sabit Kaya, Akhisar İlçe Milli Eğitim Müdürü Süleyman Erdem ile Mecidiye Milli Eğitim Vakfı Ortaokulu Müdürü Senai Yavuz, fen laboratuvarının yapımında emeği geçen Milli Eğitim Vakfına ve açılışa katılan tüm misafirlere teşekkür etti.