You are using an outdated browser. For a faster, safer browsing experience, upgrade for free today.

Başkanımız İzmir Güzelbahçe Okullarımızı Ziyaret Etti


  • 13-01-2022

Merkez Yönetim Kurulu Başkanımız Mehmet Temel, MEV Koleji Özel Güzelbahçe Okullarımızı ziyaret ederek incelemelerde bulundu. Koordinatör Müdür Murat Zorluer ile Anadolu ve Fen Lisesi Müdürü Tülay Yazgan’ın eşlik ettiği Temel, konferans salonunda düzenlenen toplantıda öğretmenlerimizle bir araya geldi.  

Konuşmasında Milli Eğitim Vakfının özel okulculukta örnek okul olma misyonuna uygun olarak açtığı ve faaliyetini sürdürdüğü MEV Koleji Özel Okullarında okul, öğrenci ve öğretmen başarısı ile mutluluğunun temel alındığını vurgulayan Temel, John Dewey'in "Okul ne ise öğretmen odur, öğretmen ne ise toplum odur." sözüne atıf yaparak toplum mimarı olan öğretmenlerimizin görev ve sorumluluklarının ne denli ağır ve önemli olduğunun altını çizdi.

Temel, "iyi insan, iyi yurttaş ve iyi üretici sıfatlarını taşıyan yeni nesiller yetiştirmek için birincil başvuru kaynağımız, 1739 sayılı Milli Eğitim Temel Kanunu'dur. Bu kanunun özel ve genel amaçlar ile 14 temel ilkesi biz eğitimcilere doğru yolu gösterir. Okullarımızda bu amaç ve ilkelerden ayrılmadan iyi ve kaliteli eğitimin adresi olmaya devam edeceğiz. Okullarımızda öğretmenlerimizin bilgi ve deneyim paylaşımlarına fırsatlar yaratarak öğrenme ortamlarımızı çoğaltıyoruz. Okul Gelişim Projemiz ile sürekli kurumsal gelişim hedefimizden taviz vermeden ilerliyoruz. Eğitim ögretim çalışmalarının yanı sıra bir okulda paydaşların memnuniyetini sağlayacak tüm destek hizmetlerimizde de aynı gelişim hedefini koruyor ve gözetiyoruz." dedi. Ülkemizi geleceğe taşıyacak yeni nesilleri yetiştirmek için var gücüyle çalışan idareci ve öğretmenlerimize teşekkür etti.