MİLLÎ EĞİTİM VAKFI 36. KURULUŞ YIL DÖNÜMÜNÜ KUTLADI

21.02.2017

1981'de kurulan Millî Eğitim Vakfı, 36. kuruluş yıl dönümü etkinlikleri çerçevesinde Anıtkabir'de Atatürk'ün manevî huzuruna çıktı.

Vakıf Kurucuları, Yönetim ve Denetim Kurulu üyeleri, Vakıf çalışanları, bağışçılar, MEV Koleji öğretmen, veli ve öğrencileriyle gerçekleştirilen törende MEV Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr . A. Galip Karagözoğlu Anıtkabir Özel Defteri’ne şunları yazdı;

“Büyük Önder Atatürk,

Millî Eğitim Vakfı'nın 36'ıncı kuruluş yılında kurucularımız,  eğitim gönüllüsü bağışçılarımız, yöneticilerimiz, Türkiye Cumhuriyeti'ni sonsuza kadar koruma ve kollama görevini verdiğiniz sevgili gençlerimiz ile onları ilkeleriniz doğrultusunda yetiştiren değerli öğretmenlerimizle huzurunuzdayız.

Kurulduğu günden itibaren; evrensel değerlere saygılı, lâik cumhuriyete bağlı, anayasal düzen ve hukukun üstünlüğünü esas alarak hareket eden Vakfımız, ülkemizin çağdaş uygarlık düzeyinin de üzerine çıkarılmasında azimli ve kararlıdır. Bu bakımdan, millî eğitimimize verdiği destek, katkı ve hizmetleri şüphesiz artarak devam edecektir.

Manevî huzurunuzda saygıyla eğiliyoruz. Ruhunuz şâd olsun.”

Millî Eğitim Vakfı heyetini makamında kabul eden Anıtkabir Komutanı P.Alb. Ahmet Nurtan’la gerçekleştirilen görüşmede, Atatürk ilke ve devrimlerinin her alanda olduğu gibi; eğitim alanında da kararlılıkla uygulanmasının, ülkemizin geleceği bakımından önemi vurgulandı. Ziyaret, MEV Koleji öğrencilerinin Anıtkabir Komutanlığı için hazırladığı eserin takdimi ile son buldu.

Sayfa başına dön
Ana Sayfaya dön

© 2012 Milli Eğitim Vakfı. Tüm hakları saklıdır.