MİLLİ EĞİTİM VAKFI 35. KURULUŞ YILDÖNÜMÜNÜ KUTLADI.

19.02.2016

 

19 Şubat 1981'de kurulan Millî Eğitim Vakfı, 35. kuruluş yıldönümü etkinlikleri çerçevesinde Anıtkabir'de Atatürk'ün manevî huzuruna çıktı. Kuruluş yıldönümü kapsamında hazırlanan diğer etkinlikler ise Ankara ve Diyarbakır'da yaşanan terör saldırıları sonrasında MEV Yönetim Kurulu tarafından iptal edilerek, ileri bir tarihe ertelendi.

Yönetim Kurulu Başkanı İhsan Özçukurlu, Vakıf Kurucuları, Yönetim ve Denetim Kurulu üyeleri, Vakıf yöneticileri, MEV Koleji yöneticileri, öğretmenleri, veli ve öğrencilerinin yanı sıra Millî Eğitim Vakfı bağışçılarının katılımlarıyla gerçekleştirilen törende İhsan Özçukurlu Anıtkabir Özel Defteri'ne şunları yazdı:

"Büyük Önder Atatürk, Millî Eğitim Vakfı'nın 35' inci kuruluş  yılında kurucularımız,  eğitim gönüllüsü bağışçılarımız, yöneticilerimiz , Türkiye Cumhuriyeti'ni sonsuza kadar koruma ve kollama görevini verdiğiniz sevgili gençlerimiz ile onları ilkelerinizin yılmaz bekçisi olarak yetiştiren değerli öğretmenlerimizle huzurunuzdayız.

Kurulduğu günden itibaren; evrensel değerlere saygılı, laik cumhuriyete bağlı, anayasal düzen ve hukukun üstünlüğünü esas alarak hareket eden Vakfımız, ülkemizin çağdaş uygarlık düzeyinin de  üzerine  çıkarılmasında azimli ve kararlıdır. Amacımız 35 yıldır olduğu gibi bundan sonra da, millî eğitimimize verdiği destek, katkı ve hizmetleri artırarak devam ettirmektir.

Aziz Atatürk, "Eğitimdir ki bir milleti ya özgür, bağımsız, şanlı, yüksek bir topluluk halinde yaşatır; ya da esaret ve sefalete terk eder"  özdeyişinizle önemini ifade ettiğiniz Türk Millî Eğitimine hizmet etmeye gururla devam edeceğiz.

Manevî huzurunuzda saygıyla eğiliyoruz. Ruhunuz şâd olsun."

Sayfa başına dön
Ana Sayfaya dön

© 2012 Milli Eğitim Vakfı. Tüm hakları saklıdır.